"5 Pytań Do..." Wojciecha Kaczmarka

1. Jak oceniasz rundę jesienną w 4 lidze:

Sportowo myślę, że dobrze, a nawet bardzo dobrze było naprawdę parę dobrych meczy w naszym wykonaniu jak np.: z Przybyszowem czy Ośnem Lubuskim, a jeśli chodzi o organizacje to też idziemy do przodu, mam na myśli tutaj o sprzęt wszyscy równo ubrani na treningu i jak jest mecz to mamy takie same dresy wyglądamy jak prawdziwy team.

2. Jako wieloletni i najbardziej doświadczony z przeszłością, widzisz różnice piłkarskie na poziomie ligi okręgowej i IV w kontekście wieloletnich swoich startów i doświadczeń?

Jeżeli chodzi o  przeskok z okręgówki do 4 ligi to już widać gołym okiem, że jest inna kultura gry nie ma już tego wybijania piłki i grania na chaos co w okręgówce…i wiadomo, że w 4 lidze jest trochę więcej jakości, chodzi o to, że lepsi zawodnicy grają no i oczywiście trzeba trenować już więcej niż poziom niżej..

3. Jak widzisz piłkę gubińską w perspektywie nadchodzących 5 lat?

Mam nadzieję, że jeszcze za 5 lat będę grał…he, he...zobaczymy co przyniesie czas…nie chcę tak daleko wybiegać.

4. Jakie największe zagrożenia i mankamenty z doświadczenia widzisz w gubińskiej i lokalnej piłce Nożnej?

Jeżeli chodzi o sport to zawsze miasto musi się angażować bo uważam, że to najlepsza promocja dla miasta, a tym bardziej piłka nożna to sport numer jeden na świecie. Mamy przecież dobrego sponsora, który chce zrobić tutaj dobrą drużynę piłkarską i awans min do 3 ligi…ale tez potrzebuje wsparcia wszystkich

5. Następcy, czyli młodzi piłkarze w Gubinie?

Są prowadzone w Gubinie szkółki piłkarskie i słyszałem, że są dobrze szkolone dzieci i właśnie podstawą jest aby Gubin miał drużynę seniorów w wysokiej lidze i ta młodzież wtedy nie będzie uciekała do innych klubów….Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.