Twierdza Gubin. Carina vs Pogoń 6-0.

W ubiegłą sobotę na obiektach gubińskiego MOS-u odbył sie przedostatni mecz IV ligi, rozgrywany nad Nysą w tym roku.

Do konfrontacji stanęły 2 i 5 drużyna i wydawać by się mogło, że zespół znad Obry będzie kolejnym trudnym przeciwnikiem. Pogoń posiadająca w swoim składzie zawodników z doświadczeniem II i III  ligowym, przez moment, jedynie spróbowala mocniej zaatakować gubinian. Stałe fragmenty w postaci rzutów wolnych skwierzyńskich zawodników,  przerodziły się w szybkie akcje gospodarzy i po jednej z nich, w 18 minucie G. Komarnicki, przy asyscie M. Pieca zdobył pierwszą bramkę. Rozgrywający bardzo dobre spotkanie zawodnicy Cariny, od tego momentu poczuli pewność siebie w ofensywie, a zwłaszcza Gracjan Komarnicki, który w tym meczu popisał się 2 asystami i jedną bramką. Kolejne dwie bramki w pierwszej połowie zdobył M. Piec przy asyscie I. Nahornego oraz M. Hałambca. Druga połowa to już całkowita dominacja Cariny. Kolejna bramka M. Halambca (as. Komarnicki) i szybko wprowadzeni wszyscy rezerwowi, którzy tak jak Szymon Witczak zdobytą 5 bramką (as. Komarnicki) oraz aktywnym wejściem pokazali, że mecz już w trakcie jego trwania się zakończył. Kompletnie rozbita Pogoń czekała już na końcowy gwizdek. Lecz pomimo niewykorzystanych sytuacji gospodarzy, pod koniec meczu w 84' pięknym uderzeniem popisał się I. Nahornyj (as. I. Butowicz). Końcowy wynik to jedyne 6-0 i utrzymanie pozycji v-ce lidera IV ligi.

Mamy nadzieję, że jako jedyny zespół w lidze, który nie stracił punktu jako gospodarz i nie przegrał meczu od ostatnich 8 kolejek, utrzyma świetną dyspozycję do końca rundy w tym roku.

Skład: W. Kaczmarek, J. Jasiński, B. Woźniak 68' (P. Fiedorowicz / Ż), M. Magdziak 62' ( J. Bławuciak) , D. Żołądziewski, I. Nahornyj, M. Hałambiec, P. Haraszkiewicz 62' (Sz. Witczak), F. Tomaszewski 68' (I. Butowicz), M. Piec 72' (P. Cierech), G. Komarnicki 74' (M. Wojczal)